Fórum o vysílání a vysílačkách a o všem kolem

Úplná verze: Jaký (primární) logbook používáte?
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Ahoj,

stále zkouším různé logbooky a hledám, který by mně vyhovoval. Zatím používám Log4OM. Proto se chci zeptat vás, co používáte k logování vašich QSO.

OK5MAX
Český tučňák mi přijde z toho co jsem viděl nejlepší. Funguje na windows, na linux (na raspberry) i na androidu. Vypadá jako DOS program, ale vymakanej. Ano, je třeba si zvyknout na ovládání, není úplně běžné, dělá to člověk přímo znalý provozu závodů. 

http://tucnak.nagano.cz/wiki/Main_Page
Z českých bych ještě zmínil vynikající počin Apače Znojmo, jen pro zajímavost, není primárně dělaný pro HAM to je mi jasné, ale to online řešení, funkční v terénu a spojené s mapou a s přehledem kdo kde aktivně vysílá - jak píšu, jen pro zajímavost (dá se rychle zprovoznit demo): https://www.cbpmr.info/logbook/
S raspberry v terénu používám skvělý CQRLOG
https://www.cqrlog.com/
na raspberry v
Hlavní log na doma mám Xlog (linux, ostatní platformy nevím zda umí), na závody tucnak, z Xlogu exportuju do online služeb -- qrz.com, clublog, hamqth. LoTW nemám, protože se musí posílat cosi poštou do USA a to se mi nechtělo. Možná ale časem pořídím.

Protože ani Xlog neumí dobře s portejblama, VHF a UHF, stejně jako CB a PMR, píšu do cbpmr.cz deníků a krátkovlnné portablové spojení (většinou QRP) píšu do papírového sešitku.
Pro ovocnáře doporučím RUMlog, nic lepšího jsem ani na ostatních platformách neviděl.
https://dl2rum.de/rumsoft/RUMLog.html
Je pro všechny operační systémy od  a přes iCloud se synchronizuje napříč zařízeními. Funguje jak pro běžné logování a má i "závodní mód". Jedinou nevýhodou může být pro někoho méně předdefinovaných závodů, ale dají se ručně definovat.
Začal jsem používat celkem mladý HAMRS logger, je multiplatformní, tedy existuje pro Windows, macOS, Linux, iPhone, Android, RPi ... vypadá na každé platformě stejně, je jednoduchý. Podle autora a komunity se zdá, že je v plánu synchronizace např. platformama - což by bylo naprosto vynikající (pro mě).

https://www.hamrs.app/