Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kmitočet HZS
#1

Ahoj. Chtěl bych se zeptat na jeden problém. Mám domluveno u nás v jednotce, že můžu zkusit naladit svoji vysílačku Quansheng na frekvence vysílaček, které používáme normálně při výjezdech a při výcviku atd. Jedná se o Motoroly. Když zkusim frekvence skenovat, tak se mi zobrazí na mojí vysílačce frekvence 438...MHz a vysílání přijmu. Ale už se zpětně nedovolám. Ale, když jsem stejný kanál zkusil naladit na skeneru frekvencí, tak mi ukáže frekvenci 162....MHz. Při pokusu tuto frekvenci ze skeneru zachytit, tak na mojí vysílačce opět naladim předchozí frekvenci. Při ručnim naladění na Quanshengu se se skenerem spojim a vysílání přijmu na obou zařízenich. S Motorolou teprve spojení budu zkoušet. 
Nicméně se chci zeptat, čim může být způsobený onen rozdíl frekvencí? Budu rád za každý poznatek.
Odpovědět
#2

Ja nechapu smysl dotazu...prece kdyz chci poslouchat dobraky na 160-170mhz tak bud musim mit ty kanaly ulozeny anebo musim skenovat pasmo ve VFO...v pripade teda ze ten cinanneni zamcenej jen na ama pasma ..coz na poslech nevadi...ja osobne nechapu dotaz..

Prece..30 analogovejch kanalu tam je naklubanejch behem chvile na pc...pripadne tenhle cinan jde na pc odemknout na celej rozsah co umi...nebo nevim...nechapu dotaz o co jde...co tim chce autor vubec rici..
Odpovědět
#3

Co tim chci říct? Jenom to, že by mě zajímalo, proč na skeneru mi to ukáže tu frekvenci okolo 162MHz, ale když jí vyšlu na "číňana", tak mi to při skenování na něm ukáže tu frekvenci okolo čtyřista a něco Mhz. Zdá se mi to jako blbost, ale stalo se mi to.
Jinak pro informaci. Ten Quansheng mám odblokovanej, v počítači si taky ty frekvence dokážu uložit a k těm Motorolám, případně i Hyterám přístup mám a používám je. Dokonce někdy i vozidlovky. Takže nejsem úplnej začátečníky co se týče nějaký komunikace. 
Jestli někoho můj dotaz pobouřil, tak se omlouvám, smažu to a už sem nepolezu a případně se zkusim domluvit přímo se spojovym technikem, jestli bude sdílnější. Prostě jsem zvědavej. Nic víc. Stačí?
Odpovědět
#4

Honzo nevěš hlavu, Roman tě prostě nepochopil i když je tvůj dotaz tak jednoznačný.
Já jsem spíše uživatel/konzument, tak nedokážu poradit, jako jiní , problematikou znalý.
Může to být způsobené průlezami (konstruční problém stanice-čína) , ale to by jsi snad naladil relaci na správné frekvenci 162.... Vyzkoušej to na pořádné stanici a pak budeš chytřejší, možná zjistíš, že ta čína patří do popelnice.
Frekvence 162.xxxMhz bude správná a skener ji správně zachytil.
Zkusil bych dát zpět původní firmware toho kvašenka a znova udělat test.

Alpinet Plzeň administrátor tohoto fóra - pokud máte problém nebo nápad nebo snad pochvalu, napište to do sekce https://forum.svysilackou.cz/forumdisplay.php?fid=26
CB Klub Domažlice - OK1RDO
Odpovědět
#5

Já hlavu nevěšim? Budu zkoušet dál. Jako zatim jsem s žádnýma jinýma frekvencema problém neměl. Zkoušel jsem dokonce i několik PMR,co mám doma a skener i Quansheng mi ukázali stejnou frekvenci. Takže to je ok. Akorát jsem se divil, že ty PMR, jsou docela rozházený. A to mám Sencory, byť staršího data výroby. Jinak jsem zkusil na Quanshengu naladit tu frekvenci ze skeneru přímo a po vyladění krokování a offsetu se skener i vysílačka spojili bez problémů.
Já si spíš myslim, jestli to nejde přes nějakej převaděč, nebo tak něco. Co mi řikal kolega, tak prej ty Hytery jsou digitály, ale převáděj signál na analog, nebo tak nějak. Tak jestli i v tomhle nebude zakopanej pes.

(30.08.2023, 09:12 PM)Honza Vožice Napsal(a):  Já hlavu nevěšim Smile Budu zkoušet dál. Jako zatim jsem s žádnýma jinýma frekvencema problém neměl. Zkoušel jsem dokonce i několik PMR,co mám doma a skener i Quansheng mi ukázali stejnou frekvenci. Takže to je ok. Akorát jsem se divil, že ty PMR, jsou docela rozházený. A to mám Sencory, byť staršího data výroby. Jinak jsem zkusil na Quanshengu naladit tu frekvenci ze skeneru přímo a po vyladění krokování a offsetu se skener i vysílačka spojili bez problémů.
Já si spíš myslim, jestli to nejde přes nějakej převaděč, nebo tak něco. Co mi řikal kolega, tak prej ty Hytery jsou digitály, ale převáděj signál na analog, nebo tak nějak. Tak jestli i v tomhle nebude zakopanej pes.
Odpovědět
#6

Tak dneska jsem udělal úspěšnej test Smile Naladil jsem si oba výcvikový kmitočty a zaklíčoval jak na Motorole, tak na číňanovi. Spojení proběhlo bez problémů. Takže vim, že to funguje. Akorát je mi teda záhadou, proč mi to ukázalo předtim úplně jinej kmitočet. Sad
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)