Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Intek MT-3030
#1

Ruční radiostanice Intek MT-3030 je 8 kanálová PMR stanice s výkonem 500mW.

Parametry:
  • 8CH PMR / LPD 69CH
  • PODSVÍCENÝ LCD DISPLEJ SE STAVEM BATERIE
  • RX / TX LED INDIKÁTOR
  • 38 CTCSS TÓNŮ (ENCODER / DECODER)
  • AUTO SCAN, AUTOMATICKÁ ŠUMOVÁ BRÁNA
  • HI-LOW TX VÝKON (PMR PÁSMO)
  • DUAL WATCH
  • VOX (BABY MONITOR) S NASTAVITELNOU CITLIVOSTÍ
  • ZÁMEK
  • 3 CALL VYZVÁNĚCÍ TÓNY
  • TÓN KLÁVESNICE
  • ROGER BEEP TÓN
  • MONITOR

[Obrázek: ?1527871277]

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět
#2

Má tuto vysílajdu někdo a dal by mi info jak funguje squelch ? Je to jak popisoval Saruman stejné jako u Inteku MT-5050?

Sencor SMR 600, Midland G9 PRO, Silvercrest B2,Yaesu VX-8E, Alan 42 DS
Odpovědět
#3

(07.09.2020, 11:06 AM)RoHaiso Napsal(a):  Má tuto vysílajdu někdo a dal by mi info jak funguje squelch ? Je to jak popisoval Saruman stejné jako u Inteku MT-5050?

Jojo, já ji mám. Squelch funguje tak, že podržíš čudlík a asi po sekundě se otevře a zůstane otevřený, i když zavysíláš.
Není to špatná vysílačka. Docela slušná citlivost a modulace, 4 mikrotužky, takže i chvíli vydrží.
Naprosto nepoužitelný sken - má LPD kanály, kterých se nejde zbavit a sken je prolézá taky.
Jestli myslíš tu fintu s přepínáním kanálů jako u 5050, tak ta tu nefunguje.
Umí nastavit nízký výkon (10mW?) a narozdíl od ostatních vysílaček co mám tak má citlivý VOX, takže jde použít i jako nouzová chůvička.
Prostě, jako primární stroj na DXy ne, ale jinak docela dobrá.

EDIT: Tak beru zpět, že LPD se nejde zbavit: podle tohoto to nejspíš jde:
https://translate.google.com/translate?h...ch&pto=aue
Už jsem se díval dovnitř, je potřeba odpájet extra titěrnou propojku, takže co nejjemnější hrot na mikropáječce, odsávačku a sakra pevnou ruku.
Zkusím to udělat někdy v průběhu týdne.
Odpovědět
#4

dikes.. jojo myslel sem tu fintu co popisoval Saruman:
"TIP: Pokud v menu vypnete squelch a pustíte scan, bude možné při otevřeném squelči snadno listovat kanály jen pomocí šipek (scan stojí, protože SQL je otevřen, šipkou ho rozjedete, ale on se zase zastaví na dalším kanále, takže de facto funguje listování kanálama s otevřeným SQL a bez menu!)."
Škoda že to neumí tato a že už tu 5050 moc sehnat nejde Angry

Sencor SMR 600, Midland G9 PRO, Silvercrest B2,Yaesu VX-8E, Alan 42 DS
Odpovědět
#5

Takže jsem zase zpět a úspěšně jsem otestoval úpravu, na kterou jsem tu posílal link. Podělím se tu s návodem jak na to.

Co k úpravě bude potřeba (resp. co jsem použil já): mikropáječku s jemným hrotem, tenký drát olovnatého cínu, odsávačku, žiletku, měřák. Možná i lupu.
Nejprve je třeba odkrytovat vysílačku, je třeba DAT VELKÝ POZOR a kryt odendavat maximálně opatrné, přidržet kryt antény na místě a ideálně PCB vůbec nevyndavat z dolního plastového krytu, sundat jen zadní kryt. Je totiž popsáno mnoho případů, že se zatahalo za anténu, ta zapružila, u jejího napojení na PCB rupnul nějaký tmel, což odstřelilo mrňavý SMD kondík poblíž, a je pak vymalováno.
V odkazu, co jsem posílal, je obrázek s rozložením součástek na PCB. Jsou tam naznačené dva jumpery. Aby se k nim člověk dostal, musí opatrně odehnout elektrolytický kondenzátor, co je na nimi ohnutý. Nejsou to však opravdové jumpery, jsou to prostě dvě propojky na PCB, které jsou buďto propájené nebo nejsou.
Nejspíš to bude tak, že ten nalevo budete mít rozpojený a ten napravo propájený.
Nyní je třeba ostranit spoj u toho napravo. Já to udělal tak, že jsem nejprve do cínu na něm přimíchal malinké množstvi olovnatého a páječkou promíchal. Je potřeba mít fakt pevnou ruku, okolo jsou miniaturní SMD součástky, když si nějakou z nich odstřelíte nebo propálíte, tak nejspíš konečná. Potom přiložit odsávačku, roztavit, odsát, případně opakovat. na závěr ještě mezi oběma ploškami proškrábnout mezeru žiletkou a propísknout měřákem, jestli se to fakt povedlo.
Stanici jsem právě ozkoušel, už používá jen 8 PMR kanálů (na displeji značených 1-8), sken je nyní použítelný. Úpravu ještě udělám u druhé 3030 co mám.

Ještě poznámka - ten jumper nalevo "zvedá výkon". Je to ovšem zavádějící, podle všeho to ten výkon zvedne jen u LPD kanálů na 0.5W. Co se stane, pokud je levý jumper propojený a pravý rozpojený, netuším, a ani mě to příliš nezajímá.

Tak ať to jde, Tomáš
Odpovědět
#6

Schéma https://drive.google.com/file/d/1BEgelRg...p=drivesdk

Motorola XT420, Hytera TC-446S
Odpovědět
#7

Ještě bych tu měl napsat, že po popsané úpravě (zbavení se LPD kanálů) se z vysílačky stal velmi dobře použitelný skener.
Je totiž obstojně citlivá, skenuje velmi rychle (všech 8 kanálů projede za sekundu) a především při skenuje ukazuje i subtón. Takových stanic moc není.
Jen tedy reporty na modulaci z ní lezoucí říkají, že to není nic extra (prý mírně "kyblíková").

Jo a jinak poznámka k MT-5050 - pořád vidím na allegro.pl pár posledních nových kousků. Ale bude potřeba to vykomunikovat s prodejcem, jestli by to poslal do ČR.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)