Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TYT TH-9000 HF
#1

66-88Mhz
programovatelny scrambler
dtmf a nebo ZVEI selektivka
az 60w vykon
programovatelna z pc
voice compander
Odpovědět
#2

(25.03.2021, 06:26 AM)roman brod Napsal(a):  66-88Mhz
programovatelny scrambler
dtmf a nebo ZVEI selektivka
az 60w vykon
programovatelna z pc
voice compander

voice compander - to jako, že vše natavíš jako jako Google asistence? :-):-):-) "OK TYT, SDÍLENÝ 2" :-):-):-)
Odpovědět
#3

Ne, tohle je funkce spíš z profistanic, údajně určená pro převáděčový provoz. Musí to mít aktivované všechny stanice v síti, jinak je srozumitelnost špatná. Funguje to na podobném principu, jako třeba Dolby system u kazetových magnetofonů - kompresor & expander. Při vysílání stanice určitým způsobem upraví modulaci a při příijmu zase dojde k úpravě zachyceného signálu k normálu s tím, že se při tom odfiltrují nežádoucí složky (obvykle šum mezi slovy, šum z nosné převáděče, když jede naprázdno atd.). Pokud takto upravenou modulaci posloucháš na rádiu bez téhle funkce, je to hnusné. A stejně tak, když posloucháš normální modulaci na rádiu, které má compander aktivován, je to taky hnusné (zkreslené). Měl jsem to na Motorole a teď to mám na Alincu, tak jsem s tím trochu laboroval a funguje to - ale jen když je to funkční na obou / všech stranách.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#4

programovaci kabel na tohle jde udelat pouhou redukci z rj45 na 3.5mm jack z kabelu pro icom 1610...kterej ma zrejmne uplne kazdej Smile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)