Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ruseni CH 4 a CH 5 Krkonose a okoli
#1

Ahoj, uz se to resilo vice i na vzkazniku, nejakou dobu uz jsou v Krkonosich a celkem velkem okoli nepouzitelne kanaly 4 a 5, kde proleza nejaky digitalni provoz, sekundarne to postihuje i kanaly 13 a 14.

Projevuje se chrcenim a pipanim priblizne stylu "chrrrrrrr-ti-chrrrrrrr-ti" a tak stale dokola.

Podle Vrany Chodov to jde z Cerne hory, faktem je, ze tam, kde je na ni otevreny vyhled je to asi nejsilnejsi. Zaznamenavam to ale silne i v Jizerkach pres 25 km daleko. Extremni je to v samotnych Krkonosich, na Zlatem navrsi to leze slabe i do kanalu 6.

Projevuje se to identicky na mych dvou vysilackach, tedy Inteku MT5050 i Lidlovce.

Mate s timhle rusenim take zkusenosti, jak daleko je to slyset do vnitrozemi, kde je vyhled na Krkonose? Slysel jsem, ze to samozrejme rusi i na Kozakove a dalsich kopcich kolem a je to slyset i v Orlickych horach...

Resim to i proto, ze pro PMR stafetu byly nestastne zvoleny prave tyto naprosto zarusene kanaly Sad
Odpovědět
#2

Údajně je to P25, jede to z Černé hory (a kdoví odkud ještě) na třech frekvencích a patří to Celní správě. Protože se mi to na různých stanicích projevuje různě, předpokládám, že je to nějaký průlez. Až budu v těch končinách, porovnám provoz na těch třech kmitočtech (440 - 460MHz) s tímhle pmr bordelem a uvidí se. Kdo by to chtěl udělat sám (dřív), tak mi písněte SZ, pošlu vám ty tři frekvence.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět
#3

na obou baofnukach to tu v okoli pozoruji taky...teda na tom novejsim s DMR daleko min,na lidlovce na Cerne studnici ani na Kozakove ruseni nijak extra nepozoruji...a to ani s trubkou Big Grin
Odpovědět
#4

Navíc jsem si všimnul, že to neběží pořád. A intenzita dost kolísá podle výhledu na Černou horu. Nejhorší to bylo přímo nahoře na Černé, tam fungoval trochu jen Vertex, ostatní stanice měly polovinu kanálů totálně zarušených tím průlezem a na zbytku to stahovalo signál, jak se zavíral AGC.

Alinco DR-135 Mk.II, DJ-A446G, DJ-SR1 * Vertex/Yaesu VX-2500E, FT-7800, VX-146, VX-110, FT-60 * Motorola T42, T82 * Danita 2000 * AnyTone AT-5555, AT-6666 * President Randy III
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)