Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Boubín, 1362 m n.m. JN68VX
#1

Popis vrcholu:
Oblý kupovitý suk 3,5 km východně od Kubovy Hutě. Nejvyšší vrchol Boubínské hornatiny, tvořen přeměněnou rulou (migmatitem). Leží ve středu mohutného strukturního hřbetu, nad který o 100 až 200 m vystupuje. Nejvyšší část je poměrně plochá, se dvěma vrcholy – severozápadní 1 353 m n. m. a jihovýchodní 1 362 m n. m., oddělené mělkým sedlem ve výšce 1 350 m n. m. Vrchol je zalesněn smrčinou.

Na vrcholu rozhledna s vynikajícím rozhledem. Vrcholová plošina hostí trigonometrický bod I. řádu a pamětní obelisk s textem o návštěvě pražského arcibiskupa z 3. srpna 1867. Na svazích řídce rozptýlená suť, na východní straně i malé skalky. Vrchol leží v ochranném pásmu NPR Boubínský prales.

Popis přístupu:
V reakci na otevření rozhledny uzavřela Správa NP až na jedinou veškeré přístupové cesty na vrchol Boubína ("dočasné" opatření do doby úpravy přístupových cest). Okolní obce vedou jednání o opětovném otevření všech cest. Dříve byla nejkratší cesta z nejvýše položené železniční stanice v ČR v Kubově Huti (995 m n. m.) po modré značce. Vrchol je vzdálen 4 km. Na Boubín vede též žlutá značka ze Šumavských Hoštic, červená z Vimperka a z Volar. Snadno dostupná tisícovka, na jaře pozor na sníh, v údolí může být již zelená tráva a na Boubíně stále metr sněhu.

Zdroj: tisicovky.cz

Kam se dá dovolat na PMR: (viz příloha...)
Z Boubína obsáhnete téměř celý Jihočeský a velkou část Plzeňského kraje. Dále se dá dovolat do Středních Čech, na Vysočinu, do Krušných hor, Krkonoš a Jizerských hor. Za dobré konstalace hvězd a plechového nebe můžou proletět Orlické hory a Praděd. Alpy také projdou.
DX > 200 km

Komentář:
Na Boubín je nejrychlejší a nejschůdnější výstup z Kubovy Hutě po modré turistické trase. Výstup na vrchol trvá svižným krokem 1-1,5 hodiny.
Turistická mapa


Přiložené soubory Miniatury
   

PMR: Midland G9pro, Yaesu vx-246, Sencor smr600, Motorola T82Extreme, Vertex standart vx-146 (rozdělané)
Dualband: Wouxun kg-uv9k + Nagoya NA-771
CB: Elix K22 + teleskop
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)